Drošums

Kategorija:
Elektrība

Pamats drošības sajūtai un komfortam mājoklī ir pārdomāti, droši un funkcionāli risinājumi.  Plānojot elektroinstalācijas izbūvi vai veicot izmaiņas esošā elektroprojektā, ir svarīgi paredzēt nepieciešamos aizsardzības risinājumus, lai izvairītos no iespējamajiem riska faktoriem. Mūsdienu sadzīve nav iedomājama bez elektrības, tādēļ ir jādomā ne tikai par elektro iekārtu bet arī cilvēku aizsardzību, lai izvairītos no elektrotraumām un nepakļautu sevi un apkārtējos riskam.

Galvenie aizsardzības veidi ir pārsprieguma aizsardzība, pieskares sprieguma aizsardzība un elektrotīkla aizsardzība.

Pārspriegums var rasties tīkla bojājumu gadījumā, zibens trieciena rezultātā, kā arī pieslēdzot tīklam jaudīgas elektroiekārtas. Lai izvairītos no pārsprieguma radītiem bojājumiem, tiek piedāvāti aizsardzības risinājumi vairākās pakāpēs ar dažādu aizsargierīču izvietojumu kontaktligzdās un sadalnēs.

Pieskares sprieguma aizsardzība ir svarīga, lai izvairītos no elektrotraumām un nelaimes gadījumiem, cilvēkam nonākot kontaktā ar elektroiekārtām. Īpaša uzmanība jāpievērš sprieguma aizsardzībai telpās, kurās notiek saskare ar ūdeni - vannasistabā, virtuvē, u.c.

Lai novērstu tīkla pārslodzi jeb pārāk lielu strāvas stiprumu, tiek izmantoti drošinātāji. Elektrotīkla aizsardzības drošinātāji atslēdz strāvu uzreiz kā tiek fiksēta tīkla pārslodze, pasargājot elektrības vadus un iekārtas no pārkāršanas, mazinot aizdegšanās risku. 

Pārliecinieties par savu drošību! Gaisma un Serviss speciālisti palīdzēs jauna elektroprojekta izveidē, novērtēs Jūsu jau esošā mājokļa elektrotīkla aizsardzību, ieteiks labākos risinājumus un nodrošinās to izbūvi un apkalpošanu.

Apskatīt visus risinājumus